چه زمان و چگونه حسابداري را شروع كنيم؟

چه زمان و چگونه حسابداري را شروع كنيم؟

Composite of Calendar and Clock

براي شروع به انجام اين امر مهم، يك ساعت تاخير هم مجاز نيست. خيلي‌ها مي‌گويند باشد تا سر سال، از اول ماه ديگه شروع مي‌كنيم، ما كه كار زيادي انجام نمي‌دهيم هر وقت حجم كار زياد شد و… اين تصورات اشتباه است. شايد شروع كردن در اول سال راحت‌تر باشد، ولي لزومي ندارد كه ما پنج شش ماه صبر كنيم تا سر سال برسد و تا آن موقع حساب و كتاب كامپيوتري نداشته باشيم.

در اولين فرصت بايد ليست مناسبي از موارد زير تهيه نماييد كه بسيار آسان است و بعد از آن كار با نرم‌افزار و سيستم مكانيزه آغاز خواهد شد.

۱- ليستي از تمامي مشتريان با آخرين مانده‌ي آن‌ها (اين مورد را همه‌ي بازاريان در دفتر مشتريان خود دارند)

۲- ليستي از بانك‌ها اعم از جاري و پس‌انداز با آخرين مانده (اگر اين ليست را نداشته باشيد با يك تماس تلفني مي‌توانيد از بانك‌تان سئوال كنيد)

۳- ليستي از كالاها با تعداد و آخرين قيمت خريد آن‌ها (براي تهيه‌ي آن كافي است در يكي از روزهاي تعطيل يك آمارگيري دقيق از اجناس موجود انجام دهيد)

۴- ليستي از چك‌هاي موجود مشتريان (اسناد دريافتني كه معمولا در دفتر چك آن‌ها را نوشته‌ايد)

۵- ليستي از چك‌هاي پرداختني خودتان (از ته‌برگ‌هاي دسته چك مشخص است)

۶- مقدار موجودي وجه نقد يا همان موجودي صندوق

تهيه موارد فوق براي هر بازاري به قدري راحت و قابل دسترس است كه تاخير در تهيه‌ي آن جايز نيست. نه سخت است و نه نشدني، فقط همت مي‌خواهد كه جوهره‌ي هر بازاري است و خدا را شكر دارد.

پس تهيه‌ي موارد فوق روش چگونگي شروع به كار است.

جامع‌ترين

 

نرم‌افزار جامع حسابداري كيان يكي از جامع‌ترين نرم‌افزارهاي حسابداري براي اصناف و بازاريان عزيز مي‌باشد. اين نرم‌افزار با قابليت‌هاي عملياتي فراوان در امور حسابداري، داراي كامل‌ترين و جامع‌ترين گزارشات مديريتي مي‌باشد كه مي‌تواند نياز هر مديري را در تهيه گزارشات برآورده سازد.

اين گزارشات شامل گزارشات آماري، ريالي، تعدادي در سطوح مختلف مشتريان، بانك‌ها، كالاها، اسناد، فاكتورها، چك‌ها و … مي‌باشد

ساده‌ترين

 

نرم‌افزار جامع حسابداري كيان به عنوان جامع‌ترين نرم‌افزار حسابداري به زبان ساده در ميان كاربران معروف و مشهور است چرا كه از همان ابتداي توليد اين نرم‌افزار، قصد و نيت بر همين بوده تا بازاريان و اصناف محترم بتوانند به ساده‌ترين شكل ممكن از امكانات و قابليت‌هاي آن بهره‌مند شوند.

براي كار با اين نرم‌افزار نيازي به تخصص و تسلط بر امور حسابداري كلاسيك و كامپيوتر نيست. از اين رو تمامي كسبه‌ي محترم مي‌توانند به سادگي آن را بياموزند و با آن به شكلي حرفه‌اي و اثربخش كار كنند.

ارزشمندترين

 

ارزشمندي هر نرم‌افزار را مي‌تواند به تعداد كاربران و مدت زماني كه از آن استفاده مي‌كنند، سنجيد. باعث افتخار و مباهات ماست كه نرم‌افزار جامع حسابداري كيان توانسته است از سال ۱۳۷۵ تا كنون، يعني قريب به ۲۵ سال رضايت مشتريان خود را جذب نمايد و در اين مدت در كنار آن‌ها باشد.

ارزشمندي نرم‌افزار حسابداري كيان از منظر ديگري نيز قابل بررسي و تحليل است. با توجه به سادگي و كارآمدي كه اين نرم‌افزار دارد، بازاريان عزيز براي استفاده از آن نيازي به استخدام حسابدار و صرف هزينه‌هاي پرسنلي ديگر ندارند. فرض را بر اين بگذاريد كه نرم‌افزاري با قيمت ۵۰ هزار تومان تهيه كرده باشيد، اگر قرار بر اين باشد كه براي استفاده از اين نرم‌افزار حسابداري با حقوق حداقلي ماهيانه ۹۰۰ هزار تومان استخدام نماييد، هزينه‌ي كاربري اين نرم‌افزار در سال اول نزديك به ۱۲ ميليون تومان خواهد بود. هزينه‌اي كه نرم‌افزار جامع حسابداري كيان به هيچ عنوان به كاربران خود تحميل نمي‌كند. از اين رو مي‌توان آن را به عنوان ارزشمندترين نرم‌افزار حسابداري به حساب آورد.

مطمئن‌ترين

 

اطمينان به هر نرم‌افزار حسابداري، جزء مهمي از نيازهاي كاربران به حساب مي‌آيد. اگر كاربران نتوانند به محاسبات و دقت عمل نرم‌افزار اطمينان نمايند، در عمل نسبت به آن دلسرد و دلزده خواهند شد و به مرور آن را كنار خواهند گذاشت. گاها پيش مي‌آيد كه افراد در كار با نرم‌افزار حسابداري‌شان به اشتباهات فاحشي از سمت نرم‌افزار برمي‌خورند كه هم به لحاظ حيثيتي و هم به لحاظ خسارات مالي برايشان بسيار گران تمام مي‌شود.

از اين رو مي‌توان اطمينان به نرم‌افزار را از منظر مشتريان بسيار مهم دانست. با كمال افتخار به اطلاع شما خواننده محترم مي‌رساند كه در ۲۵ سال فعاليت نرم‌افزار جامع حسابداري كيان در ميان اصناف، توانسته‌ايم جايگاه مطمئن و اطمينان‌بخشي را براي كاربران عزيز فراهم آوريم. بسياري از اوقات پيش آمده كه كاربران عزيز مجبور شده‌اند كه صورتحساب‌هاي نرم‌افزار خود را با مشتريان خود كه از نرم‌افزارهاي ديگري استفاده مي‌كردند، تطبيق دهند و رفع مغايرت نمايند. در تمامي اين موارد، اين عملكرد نرم‌افزار جامع حسابداري كيان بوده كه سربلند بيرون آمده و موجب افتخار و مباهات كاربران خود را فراهم ساخته است. كاربران اين نرم‌افزار به دقت محاسبات و صحت گزارشات آن، به اندازه‌اي اطمينان دارند آن‌گونه كه به چشمان خود مطمئن هستند.

با ما تماس بگیرید 5593 565 0902